Ekonomi

2023 Pearl Gulf Uluslararası İklim Yatırımı ve Finans Konferansı Guangzhou’da Başlıyor

GUANGZHOU, 18 Kasım (Xinhua) — 2023 Pearl Gulf Uluslararası İklim Yatırımı ve Finans Konferansı Cuma günü Çin’in güney Guangdong eyaletinin başkenti Guangzhou’da başladı.

“Daha İyi Bir Dünya İçin İklim Finansmanı” temasıyla düzenlenen iki günlük etkinlik, iklim değişikliği departmanına daha fazla mali kaynak yönlendirerek yüksek kalitede kalkınma ve kalkınmayı teşvik etmeyi amaçlıyor. ekonomitoplumun yeşil, düşük karbonlu dönüşümünü desteklemeyi amaçlamaktadır.

Uluslararası finans kurumları, uzmanlar ve akademisyenler, Çin’in iklim değişikliğine çözümü, küresel iklim değişikliği finans merkezinin inşası ve yeşil teknoloji inovasyonunun mali desteği gibi konuları tartıştı.

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi Başkan Yardımcısı Leung Chun-ying, Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi’nin Çin’in yüksek kaliteli ekonomik kalkınmasının yeni lokomotifi olarak hizmet ettiğini ve sürüş konusunda teşvik edici bir etki yarattığını söyledi. yeşil, düşük karbonlu kalkınma. başrol oynayabileceğini söyledi.

Xinhua Haber Ajansı Başkan Yardımcısı Liu Jian, Xinhua’nın iklim finansmanı bilgilerini geliştirmek, ESG ulusal standartlarını oluşturmak ve ulusal bir finansal bilgi platformu kurarak yeşil finans düşünce kuruluşu hizmetleri sağlamak için bir dizi yenilikçi uygulama gerçekleştirdiğini belirtti.

Konferans Guangdong hükümeti, Xinhua Haber Ajansı ve Ekoloji ve Çevre Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlendi.

Konferans, Guangzhou’daki ana lokasyonun yanı sıra 3 yurt dışı şubede de düzenlendi: Paris, Singapur ve Dubai.

haber-buldan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu