Haber

Kuşadası Belediyesi 2-5 yaş arası çocuklara süt desteği veriyor

Kuşadası Belediyesi’nin kentte yaşayan 2-5 yaş arası çocukların sağlıklı gelişimine katkı sağlamak amacıyla başlattığı süt takviyesi her geçen gün daha fazla çocuğa ulaşıyor. 5 ayı geride bırakan proje kapsamında bu ay 1046 çocuğa süt ulaştıracak.

Kuşadası Belediyesi’nin küçük ailelerin 2-5 yaş arası çocukları için başlattığı süt desteği projesi devam ediyor. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve eşi Duygu Günel öncülüğünde Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2-5 yaş arası her çocuk için ayda 8 litre sütü imza karşılığında ailelere ulaştırdı. “Kuşadası’nda çocuklar süt içiyor” sloganıyla başlatılan proje kapsamında; öyle

İlk ayda 418 çocuğa 3344 litre süt takviyesi sağlayan projede ulaşılan aile sayısı her geçen gün artıyor. Ekipler tarafından bu ay 1046 çocuğa toplam 8 bin 368 litre süt ulaştırılacak. Bu kapsamda Kuşadası Belediyesi ekipleri, Davutlar ve İkiçeşmelik mahallelerinde süt takviyesinden yararlanan ailelerin kapılarını çalarak sütleri teslim etti.

Torunu için yaklaşık 4 aydır süt desteğinden yararlanan Sevda Tatar, “Kuşadası Belediyesi ve Başkan Ömer Günel’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Torunuma süt desteği alıyoruz. Ekipler torunumun sütünü getiriyor. Her ay evimizi bize teslim edin. Çok memnunuz. Başkanımızın sayesinde çocuklarımız daha sağlıklı büyüyor” dedi.

Süt desteğinden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler ‘sutdestegi.kusadasi.bel.tr’ adresinden ve 444 71 14 numaralı Güvercinlik sınır numarasından başvurabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu