Ekonomi

Biden’dan uyarı: Tüm dünyanın başı belaya girecek

Biden, New York’ta katıldığı programda dünya liderlerinin ABD’deki temerrüt riskini merak ettiğini belirtti.

ABD Lideri Biden: “Çünkü temerrüde düşersek tüm dünyanın başı belaya girer.” söz konusu.

Borç limiti krizini “imal edilmiş bir kriz” olarak nitelendiren Biden, ABD’nin dünyanın en güçlü ekonomisi olduğunu ve “faturaları” ödeyebileceğine şüphe olmadığını söyledi.

Biden, “Harcamaları sorumlu bir şekilde kısmalı ve gereksiz bir kriz yaşamadan bütçe açığını azaltmalıyız” dedi. terimini kullandı.

Temerrüt olasılığının sonuçları konusunda uyarıda bulunan Biden, bunun kredi kartları, taşıt kredileri ve konut kredilerinde daha yüksek faiz oranlarına, sosyal güvenlik ödemelerinde gecikmeye ve iş kayıplarına neden olabileceğini açıkladı.

Biden, “Ekonomimiz durgunluğa giriyor ve uluslararası itibarımız ciddi şekilde zarar görüyor” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Federal hükümetin ABD’deki 31,4 trilyon dolarlık borç sınırına ulaşmasına bir aydan az bir süre kala, Lider Biden, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, Meclis Azınlık Sözcüsü Hakeem Jeffries, Senato Çoğunluk Sözcüsü Chuck Schumer ve Birleşik Devletler Başkanı Devletler borç limiti konusunu görüşecek. Dün Senato Azınlık Başkanı Mitch McConnell ile bir görüşmesi vardı.

Biden, görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında, görüşmenin “verimli” geçtiğini ve Cuma günü tekrar görüşeceklerini belirtti.

babadag-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu